Servisní stránka

Stáhněte si přehrávač

Internetové vysílání je provozováno zejména technologií WindowsMedia. Některé přízpěvky pak pomocí RealMedia. Pro jeho přehrávání si prosím stáhněte zdarma jeden z přehrávačů.

Nejčastější dotazy a odstraňování problémů

Po kliknutí se nic nepřehrává nebo se zobrazí reklama, ale žádná reportáž nenásleduje.

Možná příčina1: stará verze Windows Media Playeru nebo omezený uživatelský účet (nejčastěji firemní počítač)

Řešení1: Povolit automatickou aktualizaci kodeků ve WMP, případně stáhnout poslední verzi WMP 9.0 z http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp.

Možná příčina2: Porgram Windows Media Player se někdy špatně nainstaluje.

Řešení2: Je treba aby správce síte (uživatelský účet ADMINISTRATOR) z registru odstranil sekci HKEY_CURRENT_USER\5cSoftware\5cMicrosoft\5cMediaPlayer

Při přehrávání nefunguje zvuk nebo jde příliš slabě

Možná příčina: stará verze audio kodeku, nejčastěji u verze WMP 6.4

Řešení: Povolit automatickou aktualizaci kodeků ve WMP, případně stáhnout poslední verzi WMP 9.0 z http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp. Zkontrolovat nastavení zvukové karty pro přehrávání záznamu.

Při přehrávání jde zvuk, ale obraz ne, případně se objeví šedá obrazovka

Možná příčina1: chybějící kodeky pro video

Řešení: Povolit automatickou aktualizaci kodeků ve WMP, případně stáhnout poslední verzi WMP 9.0 z http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp

Možná příčina2: nízká rychlost připojení, minimum je 28kbps, server pustí pouze zvukové pásmo 10kbps, jelikož na obraz nezbývá prostor, nikdy ne obráceně

Při použití operačního systému Linux není možné přehrávat příspěvky

Možná příčina: Důvodem pouzití WMP je jeho masivní rozšíření, vzhledem k tomu, že valná většina uživatelů používá právě Windows, který WMP jiz obsahuje, tak se tato možnost jeví jako nejvýhodnější a nejefektivnější pro obě strany.

Řešení: Pro přehrávání je možno použít např. aviplay (http://avifile.sourceforge.net/news.htm). Problematika vyžaduje trochu kooperace od uživatele, např. že si doopraví mimetypes atd.

Přehrávač RealMedia pro Linux/Unix paltformy naleznete na této adrese: http://player.helixcommunity.org

V archivu se zobrazují stále stejné příspěvky a nedochází k jejich aktualizaci

Možná příčina: Pravděpodobně je v cestě proxy-cache, která vrací už neaktuální verzi stránek a nerespektuje expire nastavení v hlavičce stránky.

Řešení: Pokud nastane tato situace, použijte prosím ctrl+F5. Při přetrvávajících problémech zkontrolovat nastavení time-zony (GMT+01:00).